Hokej

Hokejisté reagují na Lundqvista: Neuvěřitelná kariéra a motivace

Hokejisté reagují na Lundqvista: Neuvěřitelná kariéra a motivace
Zdroj: Profimedia

V pátek odpoledne oznámil konec své hokejové kariéry devětatřicetiletý brankář Henrik Lundqvist. Mnoho českých i zahraničních hokejistů se na adresu švédské ligy legendy vyjadřovala.

Po dlouhých letech končí Henrik Lundqvist s hokejem, rozloučil se v pátek po problémech se srdcem. Pokračování kariéry logicky nechtěl riskovat. V NHL chytal pouze za New York Rangers. 

"Úžasná kariéra. Byla radost sledovat jej na ledě, ale i ve vyjadřování vůči novinářům. Opravdový profesionál," psal na svůj osobní Twitter český brankář Tomáš Vošvrda. "Prostě král! Jsem hrdý, že jsem proti borcovi, jako je on, mohl hrát a být s ním na jednom ledě," dodal zase obránce Ladislav Šmíd. 

Související obsah

"Díky za motivaci mně i tisícovkám nejen švédských brankářů," napsal zase brankář Eddie Läck, jenž v NHL prošel několika kluby. "Gratuluji k neuvěřitelné kariéře, Hanku," dodal zase bývalý spoluhráč z Rangers Filip Chytil. 

Vyjadřoval se i Roberto Luongo, který společně s Lundqvistem patřil mezi nejlepší brankáře. "Gratuluji k neuvěřitelné kariéře! Pokaždé si pamatuji, jak jsem se trochu více pobavil, když jsem věděl, že jsi na druhém konci ledu."

VIDEO: Od příští sezóny bude působit v NHL nový tým, který bude již číslem 32 v řadě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události