Masters v Cincinnati ovládl Zverev a světová jednička Bartyová

Tenisové Masters v americkém Cincinnati je u konce. V mužské kategorii triumfoval Alexander Zverev a ženy opanovala bez ztráty setu Ashleigh Bartyová.

Alexander Zverev ve finálovém zápase porazil svého kamaráda Andreje Rubljova 6:2 a 6:3. Vyhrál s ním tak všech pět vzájemných zápasů bez ztráty setu.

Německý tenista měl v podstatě celý zápas pod kontrolou a při svém podání ztratil pouhých osm míčů z celkových 39. Největší zaváhání přišlo ve druhém setu za stavu 5:2, kdy ztratil podání. Na to ale zareagoval rebrejkem.

Pro olympijského vítěze jde o jedenácté vítězství v řadě a uspěl i ve svém letošním čtvrtém finále. Celkově je to pro něj pátá trofej z turnajů Masters a 17. titul na okruhu ATP.

I finále ženského turnaje bylo jednoznačnou záležitostí. Světová jednička Ashleigh Bartyová nedala překvapivé finalistce Jil Teichmannové vůbec žádnou šanci a zničila ji 6:3 a 6:1.

Bartyová za celý turnaj neztratila ani set a letos zapsala už 40. vítězství a získala už svůj letošní pátý titul.