Fotbal

Šilhavý nominoval jen dva útočníky, Suchopárek vybral svá první Lvíčata

Fotbalové reprezentace dospělých i juniorů čeká další várka kvalifikačních zápasů. Trenéři Jaroslav Šilhavý a Jan Suchopárek oznámí výběry, které na začátku září budou bojovat o postup na velké turnaje. Přímý přenos nominace sledujte od 13 hodin zde v článku.

Lvíčata povede poprvé Jan Suchopárek a se svými svěřenci bude bojovat o mistrovství Evropy do 21 let 2023. Na české juniory čeká druhého září Slovinsko a šestého září Albánie.

Suchopárek vybral především hráče, kteří působili pod ním v reprezentaci do 19 let. Ve výběru figuruje hned pětice sparťanů, ale nedostalo se například na Filipa Součka, před kterým dostal přednost Štěpán Krunert, jenž hraje v Dukle. Za Slavii v neděli zazářil sedmnáctiletý Samek, ale ten není ani mezi náhradníky.

Dospělá reprezentace se utká v kvalifikaci na mistrovství světa 2022 s Běloruskem druhého září a s Belgií o tři dny později. Osmého září se pak Šilhavého svěřenci utkají v přáteláku s Ukrajinou.

Jaroslav Šilhavý si v nominaci nechal tři volná místa, takže soupiska není definitivní. Kvůli četným absencím jsou ve výběru zatím pouze dva útočníci Adam Hložek a Matěj Vydra.

Z výběru, který hrál na Euru kvůli různým důvodům chybí celá řada hráčů, naopak slávisté Ondřej Kolář a Ondřej Kúdela se do reprezentace vrátili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události