Fotbal

Pohár přetekl, ostudné vypadnutí stálo Hoftycha místo. Kdo místo něj?

Pohár přetekl, ostudné vypadnutí stálo Hoftycha místo. Kdo místo něj?
Zdroj: Profimedia

Dvouleté působení Pavla Hoftycha na lavičce Liberce je u konce. Poslední kapkou bylo vypadnutí ve druhém kole MOL Cupu, kdy jeho tým nestačil na třetiligové Zbuzany. Vedení Slovanu dalo Hoftychovi sbohem. Náhradou by mohl být Martin Hašek, který naposledy trénoval Bohemians.

Pavel Hoftych vedl Liberec dvě sezony. Dosáhl s ním na páté a šesté místo a zahrál si základní skupinu Evropské ligy. Start letošního ročníku se mu ale vůbec nepovedl. Z pěti zápasů získal pouze jeden bod a v českém poháru ostudně vypadl už ve druhém kole, kdy po porážce 1:2 nestačil na Zbuzany.

"Každý ví, že se to nemělo stát. Je to ostuda. Myslím, že zároveň přijde reakce od vedení, které takovou situaci nemůže přejít," předpovídal krátce po blamáži s třetiligovým soupeřem 54letý trenér. "Nazval bych to tak, že jsem zkušený a pracoval jsem jako generální manažer, tudíž vím, že je trenér vždy zodpovědný. Já se odpovědnosti v žádném případě nevzdávám, přišel ostudný zápas, který není dobrou vizitkou klubu. Odpovědná osoba jsem já, uvidíme ve čtvrtek," řekl Hoftych po středeční ostudě.

Související obsah

A ve čtvrtek se opravdu vidělo. Po dopolední schůzi představenstva dostal výpověď. 

Největším favoritem na Hoftychovo místo je podle informací deníku Sport Martin Hašek, který v Liberci dříve také působil jako hráč. Poslední Haškovo angžmá bylo u pražských Bohemians, které trénoval v letech 2017 – 2019.

Hoftych je druhým odvolaným trenérem v prvních dvou českých ligách. Tím prvním byl František Straka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události