Fotbal

Místo do Barcelony nebo Paříže může jet Slavia do Gibraltaru. Tvrdík se těší

Místo do Barcelony nebo Paříže může jet Slavia do Gibraltaru. Tvrdík se těší
Zdroj: Profimedia

Slavia měla před sezonou jasný cíl – po roce se vrátit do Ligy mistrů. Po nezdarech v obou předkolech se ale musí spokojit pouze s Konferenční ligou, a tak místo cest do Barcelony, Paříže nebo Mnichova se mohou vydat třeba do Gibraltaru. Lincoln je totiž historicky prvním týmem z této země, který si zahraje evropské poháry.

Díky titulu v české lize se Slavii otevřely dveře do slavné Ligy mistrů dokořán. Překonat sice musela dvě předkola, ale v mistrovské části ji čekali schůdní soupeři. Jenže se nepodařilo postoupit ani přes toho prvního, maďarský Ferencvároš. 

Tak musela družina pod vedením Jindřicha Trpišovského vzít za vděk boji o Evropskou ligu. V něm ji čekala polská Legia Varšava, za kterou střílí jeden gól za druhým Tomáš Pekhart. Český útočník se ale před prvním zápasem zranil, a tak jej tento pikantní duel minul. Absence klíčového hráče tak byla pro Slavii velmi dobrou zprávou.

Související obsah

Jenže tým z Edenu nezvládl ani toto předkolo. Po domácí remíze 2:2 šel sice v odvetě na konci prvního poločasu do vedení, ale polský tým nakonec dokázal utkání otočit i díky tomu, že Slavie hrála po vyloučení Holeše už od třetí minuty v deseti hráčích. Účast v Konferenční lize ale bere předseda představenstva Jaroslav Tvrdík s nadhledem. 

"Tomáš Holeš nám přinesl mnoho fotbalové radosti. Dnes měl smůlu. Byl to bojovný výkon a jsem na tým pyšný. Prohra se ctí! Těšíme se s pokorou na Konferenční ligu," napsal Tvrdík na svoji sociální síť.

Související obsah

A na co se předseda představenstva Slavie vlastně těší? Ze čtvrtého koše jim může být vylosován například tým Lincoln Red Imps, který je prvním mužstvem z Gibraltaru, jenž se do evropských pohárů probojoval. Po neúspěšných předkolech o Ligu mistrů s Kluží a Evropskou ligu se Slovanem Bratislava uspěli proti lotyšské Rize. Pětadvacetinásobný mistr své země tak bude číhat ve čtvrtém koši.

Související obsah

Dále můžou hráči Slavie narazit na týmy například z Kazachstánu, Arménie, Izraele nebo Estonska. Stejný osud čeká také Jablonec, který startuje ve třetím výkonnostním koši, zatímco Slavie v prvním. Na atraktivního soupeře si tak pražský tým musí počkat až do jarní části, pokud se mu podaří postoupit ze skupiny. Los Konferenční ligy proběhne v pátek od 13:30.

Ve čtvrtek také v Istanbulu proběhl los Ligy mistrů

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události