Lyon dohrával v deseti. Přesto slaví první letošní ligové vítězství

Jeden ze soupeřů pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy slaví letošní první výhru v Ligue 1. Olympique Lyon po velkém boji zvítězil na hřišti Nantes 1:0.

Ze začátku se nehrál úplně atraktivní fotbal a první větší šance přišla až v 35. minutě. A hned skončila brankou! Paquéta si zpracoval míč ze vzduchu, vypálil, jenže Lafont míč vyrazil. K jeho smůle ale pouze na nohu Moussy Dembélého, který následně míč uklidil do sítě.

Domácí ale mohli vzápětí odpovědět. Castelletto se po rohu dostal z velké blízkosti k hlavičce a pořádně potrápil Lopese, který vyškrábl míč mířící pod břevno.

Další příležitost Nantes přišla těsně před odchodem do kabin. K přímému kopu se postavil Corchia, ale Lopes předvedl další skvělý zákrok.

I po změně stran se "Kanárci" snažili o vyrovnání. V dobré pozici ale Blas pálil těsně vedle. Lyon mohl zvýšit v 67. minutě. Jenže Paquéta v dobrém postavení zakončoval příliš zbrkle.

Další šanci měl Aouar, jenže Lafont byl na místě a následná hlavička mířila vysoko nad. O pár minut později musel jít do sprch Damien Da Silva, který dostal druhou žlutou kartu.

Čtyři minuty před koncem měl obrovskou šanci na vyrovnání Randal Kolo Muani, jenže Lopes i s problémy udržel čisté konto. Lyon tak zvítězil na hřišti Nantes 1:0.