Valencie si bez problémů poradila s Alavésem. Slaví i Mallorca

Španělská liga už se posunula do třetího kola. V pátek byly na programu dva zápasy, ve kterých se radovaly domácí celky. Valencie v klidu porazila Alaves 3:0 a Mallorca si poradila s Espanyolem 1:0.

Valencie o svém vítězství rozhodla už v prvním poločase, kdy dokázala vstřelit dvě branky. A na tu první se nemuselo čekat vůbec dlouho. Už ve třetí minutě našel Čeryšev úplně volného Daniela Wasse, který píchl míč mimo dosah Pacheca.

Druhý gól přišel ve druhé minutě nastavení prvního poločasu. Přetažený centr vracel pod sebe Guedes, který tak našel Carlose Solera a ten uklidil míč pod břevno.

Definitivní rozhodnutí přišlo po hodině hry. Gómez zpracoval na hranici vápna míč, obešel obránce, posunul ho doleva na úplně volného Goncala Guedese a ten poslal balón do sítě. Valencie tak zvítězila v pohodě 3:0.

Ve druhém duelu uspěl také domácí celek. Zápas mezi Mallorcou a Espanyolem rozhodla 27. minuta, kdy z nějakých deseti metrů poslal míč do sítě z první Dani Rodríguez.