Tenis

České tenistky znají soupeřky na US Open, Krejčíková debutuje

České tenistky znají soupeřky na US Open, Krejčíková debutuje
Zdroj: profimedia

Konec srpna patří grandslamovému turnaji US Open, kde se představí hned několik českých tenistek. Automaticky nasazené hráčky doplnila z kvalifikace i Kristýna Plíšková. Krejčíková i Vondroušová vyzvou tenistky z druhé stovky.

Do hlavní fáze turnaje se musela složitě probojovat Kristýna Plíšková, sestra Karolíny, která je čtvrtou hráčkou žebříčku. Devětadvacetiletá tenistka postupně vyřadila Savinychovou, Andersonovou a Rachimovou.

Soupeřkou v prvním kole bude Danka Koviničová z Černé Hory, která je na 65. místě žebříčku. V posledních osmi zápasech ale vyhrála pouze jednou. Forma je tak na straně Kristýny. V případě postupu může Plíšková narazit na Kvitovou.

Související obsah

Barbora Krejčíková při debutu na US Open vyzve Australanku Astru Sharmaovou z druhé stovky žebříčku. Podobně postavenou soupeřku má stříbrná medailistka z olympiády Markéta Vondroušová, v cestě do druhého kola stojí Elena-Gabriela Ruseová. 

Další české tenistky měly soupeřky již jisté. Martincová jde proti Azarenkové, Marii Bouzkovou čeká světová trojka Naomi Ósakaová. Kvitová vyzve Hercogovou, Karolína Plíšková má McNallyovou. Jiřího Veselého v prvním kole čeká jihoafrický soupeř Kevin Anderson. 

VIDEO: Karolína Plíšková se na posledním turnaji probojovala až do semifinále: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události