Pomsta je sladká. Carolina vrací úder, Montrealu se snaží ukrást hráče

Pomsta je sladká. Carolina vrací úder, Montrealu se snaží ukrást hráče

Hodně netradiční věc se přihodila v noci v prestižní NHL. Carolina poslala nabídkový list na novou smlouvu (známé jako offer sheet) finskému útočníkovi Kotkaniemimu. Ten je chráněným volným hráčem, Montreal musí nabídku dorovnat anebo přijde o trojku draftu.

V NHL existovala džentlemanská dohoda o tom, že si týmy nebudou krást hráče, kteří jsou chránění volní hráči. Poslední roky se ale kroky manažerů změnily. Carolina zareagovala a finalistovi Stanley Cupu se mstí. 

Důvod? Sebastian Aho totiž v minulém roce obdržel offer sheet od Montrealu a Carolina musela nabídku kanadského týmu dorovnat. To samé se děje nyní. Pokud Canadiens nedají Kotkaniemimu smlouvu na šest miliónů dolarů ročně (129 miliónů korun), stane se finský hráč posilou Caroliny. Montreal na dorovnání má jeden týden. 

Související obsah

Hurricanes to udělali se vší parádou. Tweet o oznámení nabídkového listu napsali na Twitter ve francouzštině, generální manažer celou situaci komentoval úplně stejně jako Bergevin z Montrealu v minulém roce. 

Pokud by Montreal nesrovnal nabídku na Kotkaniemiho, dostal by od Caroliny volbu v prvním a třetím kole draftu nováčků. Finský hráč by se sice do Caroliny hodil stylem hry i věkem, v poslední sezóně nicméně vstřelil v základní části pouhých pět branek.

VIDEO: V posledním roce Montreal postoupil až do finále Stanley Cupu: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.