Plzeň překvapivě padla s Votroky, Karviná uhrála remízu se Slavií

Zdroj: Beránek / CNC / Profimedia

V neděli pokračovalo šesté kolo české Fortuna ligy, do hry šly i týmy, které ve čtvrtek bojovaly v evropských pohárech. Jablonec prohrál v Olomouci ostudně 0:4, padla i Plzeň. Bohemians mají první výhru v sezóně. Slavia v krásném utkání v Karviné remizovala 3:3.

Jablonec jel po postupu do skupinové fáze Evropské konferenční ligy na půdu Olomouce, kde ale špatnou formu ve Fortuna lize neukončil. Již ve čtvrté minutě se trefil domácí Gonzalez.

Ve druhém poločase Sigma přidala další tři góly a severočeský celek deklasovala 4:0. Dvakrát se prosadil Martin Hála, jeden gól přidal Ondřej Zmrzlý.

Vršovická Bohemka chtěla zapsat v šestém kole první výhru, ale od prvních minut se jí nedařilo. Po dvaceti minutách se totiž prosadil Jakub Mareš. Klokani však do poločasu otočili po brankách Chramosty a Krcha.

Ve druhém poločasu přidal Jan Chramosta z penalty i druhou branku. V posledních minutách se prosadily ještě oba celky, takže Pražané se zaradovali z prvních tří bodů z jednoho utkání v sezóně. Naopak Teplice jsou stále u dna ligové tabulky.

Plzeň šla do zápasu s Hradcem Králové i s novou posilou Sýkorou, který se dostal do první velké šance, jenže Fendricha neprostřelil. Těsně před hodinou hry se trefil Jakub Rada, jenž Staňka prostřelil krásně s pomocí břevna.

Votroci se nadále vůbec nevzdávali a brzy málem přidali i druhou branku, když byl Filip Kaša velice blízko od toho, aby si dal vlastní branku. Hradec Králové vedení udržel a v šestém kole jako první v této ligové sezoně porazil Plzeň.

O nejkrásnější duel se postaraly na konec šestého kola celky Karviné a Slavie. Slezané šli doma do vedení v 27. minutě, když nechytatelnou ránu vyslal Michal Papadopulos.

Sešívaní ale ještě do přestávky stav zápasu otočili, trefili se Schranz a Kačaraba. Bohužel Ondřej Kúdela musel kvůli zranění střídat ještě před odchodem do kabin.

Gólové hody poté pokračovaly i v druhé půli. Nejprve srovnal na 2:2 Svoboda. Slavii v 65. minutě poslal znovu do vedení střídající Traoré, ale domácí se nevzdali a Kacper Zych v nastaveném čase po rohovém kopu srovnal na konečných 3:3.

Výseldky nedělní Fortuna ligy:

Bohemians - Teplice 4:2 (2:1)
Branky: 41. Chramosta (pen.), 45+2. Krch, 59. Chramosta (pen.), 90+3. Koubek - 22. Mareš, 89. Fortelný

Hradec Králové - Plzeň 1:0 (0:0)
Branka: 58. Rada

Olomouc - Jablonec 4:0 (1:0)
Branky: 4. Gonzalez, 58. Zmrzlý, 73. a 79. Hála

Karviná - Slavia 3:3 (1:2)
Branky: 27. Papadopulos, 55. Svoboda, 90+1. Zych - 35. Schranz, 45. Kačaraba, 65. Traore