Fotbal

Slavii kosí zranění, Kúdela je po zápase v Karviné o berlích

Slavii kosí zranění, Kúdela je po zápase v Karviné o berlích
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Slavie neprožívá nejšťastnější období. Po vypadnutí ve dvou předkolech evropských pohárů má problémy se zdravotním stavem hráčů. Novým mužem na marodce se stal reprezentační stoper Ondřej Kúdela, který v utkání proti Karviné musel střídat ještě před přestávkou.

Kvůli zdravotním problémům chybělo Jindřichu Trpišovskému v utkání proti Karviné hned jedenáct hráčů. Slavia tedy musela nastoupit v hodně improvizované sestavě. Aby toho nebylo málo, tak během zápasu se zranil reprezentační stoper Ondřej Kúdela, který kvůli problémům s kotníkem opustil hřiště těsně před přestávkou. 

"V první fázi si stěžoval na kotník. Pak mu šla bolest ze zadní strany nohy nahoru. Nemohl chodit, byl o berlích. Zranil se taky Ousou. Doufám, že se během reprezentační pauzy dají oba do pořádku," řekl po zápase slávistický lodivod ke stavu svého klíčového hráče. 

Související obsah

A co další hráči? Na soupisce nově chyběli i dva legionáři Bah a Stanciu. "Bah je nemocný, má virózu. U Stancia rozhodl program. Má v pondělí ráno sraz rumunské reprezentace. Letělo mu letadlo přes Amsterdam. V úterý letí z Rumunska na Island. Po Legii jsme na něm viděli, jak je vyčerpaný. Nebyl ve stavu, kdy by byl schopný nastoupit v základní sestavě. Chceme předejít problémům, které někteří hráči mají. Byla to prevence. Chtěli jsme ho pustit za rodinou na víkend, kterou má v Rumunsku," vysvětlil Trpišovský. 

Kromě zmíněných hráčů se Slavia musí obejít ještě bez dlouhodobě zraněných Provoda s Hovorkou. Na marodce je také Bořil, kterého trápí zranění kolene, Kuchta je nemocný, Ševčík má problémy s kotníkem a do utkání kvůli zranění nemohli nastoupit ani Masopust, Olayinka, Plavšič a van Buren.

Související obsah

Slavia nakonec v Karviné pouze remizovala 3:3. Na první Spartu tak ztrácí tři body, ale má zápas proti Olomouci k dobru.

Slavia má sice aktuálně problémy, ale v minulosti na tom byla ještě hůř, když v roce 2011 prohrála s Převýšovem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události