Dostat takové dva laciné góly se jen tak nevidí. Obzvlášť pokud se jedná o vedoucí tým soutěže. Právě to se ale stalo Seattlu, který kraluje zámořské MLS. Kvůli tomu prohrál na domácím hřišti s Portlandem 0:2.

Seattle momentálně kraluje Západní konferenci a proti aktuálně šestému Portlandu byl jasným favoritem. Zbytečnými chybami v obraně se ale připravil o všechny body. Oba spadají do kategorie velmi laciných.

Po prvním poločase hrály oba týmy bez branek. Pak ale přišla kritická 58. minuta. Domácí obránce Yeimar Gomez se dostal pod tlak a poslal malou domů, která ale byla velmi nepřesná. Míč zachytil útočník Seattlu Felipe Mora, který obešel brankáře a vzápětí našel před prázdnou branku Sebastiana Blanca, který neměl vůbec žádný problém poslat svůj tým do vedení.

Následně se Seattle snažil ze všech sil vyrovnat a v posledních minutách už hrál vabank. To se mu v kombinaci s obrovskou chybou brankáře stalo osudným. V 95. minutě Portland odkopl míč daleko od své branky, kde si pro něj vyběhl gólman Cleveland. Chtěl jej odhlavičkovat, ale nedodhadl odskok míče, a tak se k němu dostal Felipe Mora, který posléze bezmocného strážce svatyně parádně přeloboval.

Portland se tak raduje z překvapivé výhry 2:0 na hřišti Seattlu.

Noční výsledky NBA: Phoenix zaznamenal už 17. výhru v řadě

Brooklyn Nets –⁠ New York Knicks 112:110, Toronto Raptors –⁠ Memphis Grizzlies 91:98, Phoenix Suns –⁠ Golden State Warriors 104:96, Portland Trail Blazers –⁠ Detroit Pistons 110:92, Sacramento Kings –⁠ Los Angeles Lakers 92:117

Newcastle stále čeká na první výhru, Leeds zapsal důležité tři body

Newcastle remizoval v utkání 14. kola na domácím hřišti s Norwichem 1:1 a zůstává nadále bez jediné výhry. Duel mezi Leedsem a Crystal Palace nabídl jediný gól, v nastaveném čase se z penalty trefil Raphina a Leeds získal drahocenné tři body.