Fotbal

Šilhavému se rozpadla obrana. Trenér musí řešit velký problém

Šilhavému se rozpadla obrana. Trenér musí řešit velký problém
Zdroj: Profimedia

Už ve čtvrtek čeká českou fotbalovou reprezentaci pokračování kvalifikace na mistrovství světa. Trenér Šilhavý před utkáním s Běloruskem ale musí řešit velké problémy v obranné formaci, když kvůli zranění vypadlo hned několik hráčů, kteří obvykle mají trenérovu důvěru.

Důležité zápasy kvalifikace na mistrovství světa za rohem a trenér Šilhavý si musí poradit s velkými komplikacemi. Oproti nominaci, kterou oznámil minulý týden, mu vypadli další čtyři hráči a z toho hned tři obránci.

Jan Bořil se zranil už před zápasem s Karvinou, do kterého vůbec nenastoupil. Ondřej Kúdela si zase ve zmíněném utkání poranil kotník, kvůli čemuž je teď o berlích. Jakub Brabec se zase omluvil z osobních důvodů. Už před týdnem ale v nominaci kvůli zdravotním problémům chyběli Ondřej Čelůstka a Pavel Kadeřábek. 

Související obsah

Trenér Šilhavý tak musí řešit, s jakou obranou proti Bělorusku a Belgii vyrukuje. Dá se očekávat, že na stoperu nastoupí Tomáš Kalas. Ale kdo k němu? Ještě loni by byl jasnou volbou Slávista Tomáš Zima, ale aktuálně má do optimální formy daleko. Dalšími dvěma stopery na soupisce jsou nově nominovaní Václav Jemelka a Filip Kaša, pro kterého je to premiéra v dospělé reprezentaci. Jemelka má ale jen o dva stary více. 

Na pravé straně obrany má zcela neochvějnou pozici Vladimír Coufal, který i v nové sezoně pokračuje ve West Hamu ve skvělé formě. Jeho zástupce Pavel Kadeřábek je sice zraněný, ale místo něj dostal pozvánku sparťanský křídelník Tomáš Wiesner, který je poslední dobou v dobré formě. 

Související obsah

Druhý kraj obrany už je komplikovanější. Ještě v minulé sezoně zde byl jasnou jedničkou Jan Bořil, ale nejenže ztratil formu, ale nyní chybí i kvůli zranění. Na Euru jej v zápase s Nizozemskem nahradil Pavel Kadeřábek, ale ten kvůli zranění také chybí v nominaci. Na výběr tak je z univerzála Aleše Matějů a nováčka v reprezentaci Milana Havla. 

Ať už to trenér Šilhavý poskládá jakkoli, je jasné, že obranná řada bude odlišná od té, která reprezentační dres hájila doposud. V utkání proti Bělorusku tolik práce mít nemusí, ale s Belgií to bude křest ohněm.  

Trenér Šilhavý před týdnem nominoval 23 hráčů. Čtyři z nich ale z výběru vypadli. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události