Bull Riding

Extrémní sport si vybral svou daň! Mladý jezdec byl ušlapán býkem

Jezdec Amadeu Campos Silva (2020)

Extrémní sport Bull Riding postihla tragická zpráva. Teprve 22letý Amadeu Campos Silva po pádu ze hřbetu býka utrpěl smrtelné zranění. Po převozu do nemocnice zemřel.

Tragická událost se stala při zastávce Professional Bull Riders v Kalifornii. Campos Silva po pěti sekundách, tři sekundy pod limitem pro obdržení skóre, spadl ze hřbetu rozzuřeného býka, který jezdce několikrát pošlapal.

 

Teprve 22letý Brazilec utrpěl četná zranění hrudníku. Okamžitě byl převezen do místní nemocnice. Následně se však naplnil nejhorší scénář.. "S těžkým srdcem oznamujeme, že Amadeu Campus Silva zemřel,“ stojí v oficiálním prohlášení PBR.

Na vlastní oči tragédii přihlížel manažer PBR Cody Lambert. "Když padal, jeho ostruha se zamotala a obrátilo ho to hlavou dolů přímo pod býkovy zadní nohy. Je to nešťastná, podivná tragédie," popsal děsivou událost a zdůraznil, že zvíře není na vině.

Bull Riding je extrémní sport s tradicí na jihu USA a v Jižní Americe. Jednotliví jezdci musejí jako neohrožení kovbojové při rodeu vydržet na hřbetu býka 8 sekund, načež obdrží od poroty skóre za styl. Campos Silva patřil ke slibným talentům.
 

Naposledy za podobných okolností zemřel v roce 2019 jezdec Mason Lowe. Od roku 1989 je Campos Silva 21. profesionálním jezdcem, který zemřel při závodech či kvůli následkům utržených zranění.

Související obsah


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Bull Riding

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.