Fotbal

Sima se v Premier League dlouho neohřeje. Klub ho ihned pošle jinam

Sima se v Premier League dlouho neohřeje. Klub ho ihned pošle jinam
Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Přestup Abdallaha Simy do anglického Brightonu je na spadnutí. Dvacetiletý Senegalec by měl ze Slavie odejít za částku převyšující 200 milionů korun. V týmu z Premier League se ale dlouho neohřeje. Podle zahraničních zdrojů by měl zamířit na hostování do Stoke City.

Abdallah Sima byl velkým objevem loňské sezony. Ještě v roce 2020 hrál až třetí ligu za Táborsko a nyní se chystá do jedné z nejlepších soutěží světa. Posílit by měl anglický Brighton.

Dlouho tam ale nezůstane. V případě, že Brighton slávistického záložníka získá, pošle ho na zkušenou do druhé anglické ligy, konkrétně Stoke City, který hrál nejvyšší anglickou soutěž naposledy v roce 2018. Aktuálně mu v Championship patří po pěti kolech páté místo se ziskem deseti bodů. 

Související obsah

Důvodem by mělo být, aby se tento mladý hráč aklimatizoval na ostrovní fotbal. Problém také může být v pracovním povolení, které je snažší získat ve druhé nejvyšší soutěži.

Sima v loňské sezoně nastřílel v lize jedenáct gólů. Hlavně na sebe ale upozornil v Evropské lize, kde se v jedenácti duelech prosadil celkem čtyřikrát. 

O Abdallaha Simu se v Anglii zajímalo více klubů. Jedním z nich byl v květnu Crystal Palace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události