Kvitová jde dál, Muchová končí. Djokovič ztratil set s kvalifikantem

Tenisové US Open už je v plném proudu a v noci z úterý na středu si první kolo zahrály i zbylé tři Češky. Zatímco Kvitová s Kristýnou Plíškovou postupují, Karolína Muchová končí bez výhry. Postup si pohlídal také největší mužský favorit Novak Djokovič, ale překvapivě ztratil set s kvalifikantem.

Nočním programem z úterý na středu se uzavřelo první kolo letošního US Open. Petra Kvitová, jakožto nasazená desítka v něm narazila na Slovinku Hercogovou a nedala jí šanci. Za pouhých 62 minut ji smetla 6:1 a 6:2.

V druhém kole na Kvitovou čeká další z Češek Kristýna Plíšková. Ta do hlavní části musela přejít přes kvalifikaci a zvládla i první kolo s Dankou Koviničovou z Černé hory. Rodačka z Loun ztratila za celý zápas jen jeden servis a postoupila výsledkem 6:4 a 6:3.

To Karolína Muchová nezvládla roli favoritky a vypadla se Španělkou Sorribesovou Tormovou. Čtyřiadvacátá hráčka světa v prvním setu jen jednou udržela své podání. Její o 17 pozic níže postavená soupeřka v druhém setu zvládla zkrácenou hru, takže Muchová po výsledku 2:6 a 6:7 končí.

Svůj první krok za čtvrtým grandslamovým triumfem v sezoně udělal Novak Djokovič. Proti němu se postavil 145. hráč žebříčku, 18letý Holger Rune z Dánska, a nadělal světové jedničce více problémů, než se čekalo.

Po jednoznačném prvním setu se ten druhý dostal až do tiebreaku a v něm mladík Srba zdolal. Djokovič se ale nenechal rozhodit a zbylé dva sety opět dominoval. Světové jedničce nakonec na výhru 6:1, 7:6, 6:2 a 6:1 stačily dvě hodiny a 16 minut.