Paralympiáda

Čeští paralympionici září, v Tokiu vybojovali další tři medaile

Paralympijská lukostřelkyně Šárka Musilová

Česká paralympijská výprava má za sebou veleúspěšnou noc. Ke třem medailím z dosavadního průběhu přidali Češi další tři cenné kovy.

O druhé zlato se postaral Adam Peška v bocii. Ve sportu připomínajícím pétanque čtyřiadvacetiletý sportovec nenašel přemožitele a ve finále si poradil s řeckým soupeřem v tiebreaku. Po lukostřelci Davidu Drahonínském se tak stal druhým českým paralympijským vítězem.

Právě lukostřelba přináší Čechům nejvíce úspěchů. Šárka Musilová po stříbru ze soutěže dvojic získala stříbro i mezi jednotlivci. Nestačila pouze na svou čínskou soupeřku ve finále.

Související obsah

Třetí cenný kov poté brali stolní tenisté Jiří Suchánek a Petr Svatoš. Češi v semifinále nestačili na německý pár, a jelikož poražení semifinalisté vzájemný souboj o třetí místo již nemají, tak berou oba bronz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Paralympiáda

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.