Ostatní sporty

Frajer Vettel. Kolegiálně zastavil u Norrise, poté kritizoval šéfa F1

Frajer Vettel. Kolegiálně zastavil u Norrise, poté kritizoval šéfa F1

Sebastian Vettel se opět zachoval jako velký borec. Není to tak dlouho, co po závodě uklízel odpadky. V poslední Velké ceně Belgie zastavil u formule havarujícího Norrise a ujistil se, že je jezdec v pořádku.

Britský závodník Lando Norris havaroval během kvalifikace na Velkou cenu Belgie. Jednadvacetiletý talent motorsportu během deště neukočíroval formuli a skončil v bariéře. 

Sympaticky u něj zastavil Sebastian Vettel a prstem se snažil zjistit, zda je Lando Norris v pořádku. Ten mu odpověděl taktéž rukou, a vznikla tak velice sympatická a kolegiální situace. Zkušený německý závodník byl ale pořádně naštvaný. 

Podle jeho slov k nebezpečné bouračce vůbec nemuselo dojít, protože se kvůli dešti nemělo jet. "Co jsem sakra řekl?" říkal Vettel v týmovém rádiu. "Červená vlajka! Naprosto zbytečné," pokračoval naštvaný Němec. 

Související obsah

Několikanásobný mistr světa byl kritický vůči řediteli F1 Michaelu Masimu. "Myslím si, že Michael není pyšný na to, co se stalo," řekl Vettel. "Na trati bylo hodně vody a volal jsem po červené vlajce. Ale myslím si, že pravda je taková, že závod neměl vůbec začít," pronesl Vettel.

Lando Norris odjel do nemocnice, ale byl v naprostém pořádku. Samotný závod doprovázel o den později opět déšť a nakonec se odjela jen dvě kola a závodníci dostali poloviční počet bodů podle pořadí z kvalifikace. Gesto Sebastiana Vettela je ovšem opět skvělé a velice sympatické.

VIDEO: Strašlivě boural v červnu také Max Verstappen: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.