Reprezentace má důležitou výhru, rozhodla jediná branka Baráka

Zdroj: Twitter @ceskarepre_cz

Česká fotbalová reprezentace se po dvou měsících představila v soutěžním utkání. Po prohře s Dánskem na evropském šampionátu hrál tým Jaroslava Šilhavého v Ostravě s Běloruskem v rámci kvalifikace na mistrovství světa. Nakonec rozhodla jediná branka Antonína Baráka.

V sestavě s útočníkem Doležalem, obráncem Matějů, ale například i s talentovaným Hložkem naskočil český tým do kvalifikačního utkání, který byl již čtvrtým v kvalifikaci. Od prvních minut byli domácí aktivnější.

První větší šanci měl po půlhodině hry talentovaný Adam Hložek, ale ten u penaltového puntíku branku trestuhodně přestřelil. O dvě minuty později ale našel Antonína Baráka, který dal první a nakonec jediný gól reprezentace.

Po hodině hry měl tutovku Jakub Jankto, ale tomu nebylo přáno. Hráč španělského Getafe dostal centrovaný míč na zadní tyčku, kde se mu ale hlavou nepovedlo trefit odkrytou branku z velké blízkosti. Nakonec tak národní tým vyhrál 1:0 a v kvalifikační skupině je druhý.

Belgie, která je soupeřem českého týmu ve skupině, vyhrála na hřišti Estonska 5:2, i když prohrávala už od druhé minuty. Mistři Evropy jen remizovali s Bulharskem, Španělsko padlo se Švédskem. Anglie si poradila s Maďarskem 3:0, zářil opět Sterling - dal jeden gól a na druhý měl asistenci.