Tenis

Frustrovanou Ósakaovou stále trápí psychika, od tenisu si chce dát pauzu

Frustrovanou Ósakaovou stále trápí psychika, od tenisu si chce dát pauzu

Japonská tenistka Naomi Ósakaová prožila další blamáž, když se rozloučila s US Open už ve třetím kole. Nyní dokonce přemýšlí, že si dá od tenisu delší pauzu.

23letá Japonka na americkém grandslamu v posledních třech letech dvakrát triumfovala, nyní však jako obhájkyně titulu padla s teprve 18letou Kanaďankou Fernandezovou.

Zápas měla navíc Ósakaová skvěle rozehraný, když první set získala 7:5 a ve druhém vedla 6:5 s brejkem. Jenže o podání také přišla a pak padla v tie-breaku.


Související obsah

Na čtyřnásobné grandslamové vítězce byla také vidět čím dál větší frustrace. Házela raketou, pokřikovala a celkově tíhu utkání nezvládla.


"Moje chování mě opravdu mrzí. Vůbec nevím, proč jsem tohle dělala. Říkala jsem si, že musím zůstat klidná, ale přišel prostě nějaký moment, kdy už to ve mně vybouchlo," prohlásila Ósakaová.

 

Související obsah

Následně se Japonka svěřila, že si možná dá od tenisu delší pauzu. "V poslední době se ani po výhrách necítím šťastná. Cítím spíš jen úlevu. A když prohraju, jsem zase hrozně smutná. To není podle mě normální. Myslím, že si od tenisu dám teď pauzu. Dostala jsem se do bodu, kdy se snažím zjistit, co vlastně chci dělat. Upřímně, teď vůbec nevím, kdy budu hrát příští zápas," dodala 23letá šampionka, která se na Roland Garros odmítla zúčastnit tiskových konferencí, pak kvůli psychickým problémům vynechala Wimbledon.


O osmifinále na US Open bude hrát i Petra Kvitová a Karolína Plíšková, Barbora Krejčíková ho má už jisté:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.