Oklahoma City Thunder

Vít Krejčí před životní výzvou. Hodiny v hale se vyplatily, NBA je sen

Vít Krejčí je pátým českým basketbalistou v historii, který si může zahrát v NBA. Jednadvacetiletý talent je již v Americe a exkluzivně pro TV Nova se vyjadřoval ohledně svých šancí v nejlepší basketbalové lize světa.

"Ještě mi bude chvilku trvat všechno pochopit a vstřebat, hrát v NBA je můj sen od dětství. Jsem rád, že se všechny hodiny v basketbalové hale vyplatily. Každopádně má cesta teprve začíná a já se nemohu dočkat, co mi budoucnost přinese," řekl Vít Krejčí, který naposledy hrál za španělskou Zaragozu, v rozhovoru pro TV Nova.

V nejkvalitnější lize se mohou tak poprvé v historii potkat najednou dva hráči z České republiky. Tomáš Satoranský bude hrát v New Orleans. "Neuvěřitelně se těším, až proti sobě budeme hrát. Půjde o opravdu speciální moment pro mě i pro celý český basketbal," zářil rodák ze Strakonic. "Plán je být v prvním týmu. Pokud se ale rozhodneme, že budu potřebovat více minut, protože po mém zranění to bude potřeba, tak bych mohl do NBA G League. Uvidíme, v jaké formě na začátku sezóny budu," uznal Krejčí možnost, že by mohl začít ve farmářské soutěži.

Zároveň Krejčí ví, jak je tým složený a co se od něj očekává v následující sezóně. "Máme hodně mladý a talentovaný tým. Naše mentalita spočívá v tom, že chceme být zápas od zápasu lepší. Není na nás žádný tlak vyhrávat zápasy. Chceme se zlepšovat utkání od utkání, získávat zkušenosti a být na konci lepším týmem než na začátku," řekl Krejčí. "Nejvíce se znám s hráči, co byli nyní draftovaní, protože jsme spolu hráli na Summer League. Jak jsme všichni mladí, tak si hodně rozumíme a parta je opravdu skvělá," pokračoval bývalý hráč španělské Zaragozy. 

Související obsah

​Historicky pátý český hráč, co může nastoupit do NBA, zatím oficiálně s týmem netrénoval. "Doposud bylo vše individuální. Příprava startuje až 22. září, před tímto datem nemohou být žádné oficiální tréninky. Tento týden se nějací kluci vrací do Oklahomy a měli bychom hrát alespoň pět na pět," popisoval svůj aktuální program Krejčí. 

A jak vypadá samotné město? "Oklahoma je skvělé místo, kde začít kariéru v NBA. Je to menší město a basketbal je jediný větší sport, který tady je. Tým má spoustu fanoušků a pro hráče tu není moc věcí na rozptylování. Je na začátku hodně důležité věnovat se jen basketbalu," dodal na závěr Vít Krejčí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

NBA: LA Lakers porazili Boston rozdílem 15 bodů

LeBron James se postaral o 30 bodů, jeho parťák Westbrook přispěl 24 body. Nejproduktivnějším hráčem byl ale ve službách Celticu Jayson Tatum, který dal 34 bodů. Přesto Boston na Lakers nestačil rozdílem 15 bodů. Výsledky: LA Lakers – Boston Celtics 117:102, San Antonio Spurs – NY Knicks 108:121, Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 99:102

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.