Tenis

Krejčíková míří k dalšímu Grand Slamu! Na US Open vyřadila Muguruzovou

Krejčíková míří k dalšímu Grand Slamu! Na US Open vyřadila Muguruzovou
Barbora Krejčíková při osmifinále US Open | Zdroj: profimedia.cz

Barbora Krejčíková se přiblížila dalšímu grand slamu. Na turnaji US Open vyřadila Španělku Garbine Muguruzovou 2:0 na sety a zahraje si čtvrtfinále.

Krejčíková hravě ovládla dění úvodního dějství na dvorci Arthura Ashe a se ztrátou jednoho podání si připsala první set. Drama přišlo ve druhé sadě.

Vítězka pařížského grandslamu sice vedla 4:1, ale následně dvakrát ztratila podání, a Španělka šla dokonce do vedení 6:5. Na to si Krejčíková vyžádala zdravotní pauzu a na chvíli zmizela v útrobách stadionu, ale pak už čistou hrou posunula zápas do tiebreaku.

 

A do zkrácené hry nastoupila se vším úsilím. Soupeřce vzala hned první servis a za stavu 3:1 to zopakovala znovu. Za stavu 6:4 měla Krejčíková na servisu dva mečboly, využila hned ten první. Muguruzaová podání vrátila forhendem, ale ten skončil mimo čáru.

B. Krejčíková – G. Muguruzaová – 2:0 (6:3, 7:6)

A Češkám se dařilo také ve čtyřhře. Duo Bouzková – Hradecká v šestnácti finále porazilo bez ztráty setu rusko-kazachstánské duo Diyasová – Grachevaová.

A na turnaji budí také velkou pozornost teprve devatenáctiletá Lejla Fernandezová. Po skalpu světové jedničky Naomi Ósakaové vyřadila šampionku Angelique Kerberovou a také postupuje do čtvrtfinále. Podívejte se na dění z US Open:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události