Maria Sakkariová

Vyjde pomsta? Plíškovou čeká ve čtvrtfinále svalnatá Řekyně

Tenistka Karolína Plíšková zužitkovala dobrou formu z poslední doby a na US Open slaví už postup do čtvrtfinále. V něm ale narazí na nebezpečnou soupeřku, která už vyřadila v turnaji dvě české hráčky – Marií Sakariovou.

26letá Řekyně se stala na US Open postrachem českých tenistek, když ve druhém kole vyřadila Kateřinu Siniakovou a ve třetím zase Petru Kvitovou. Oběma hráčkám navíc nedovolila ani jeden set.


V osmifinále pak Sakkariová vyřadila v dramatickém duelu Kanaďanku Andreescuovou a může se těšit na čtvrtfinále, kde jí však zkříží cestu další Češka – Karolína Plíšková. Obě hráčky toho spolu příliš nenahrály. Naposledy proti sobě nastoupily před dvěma lety v Římě na antuce, tehdy zvítězila Plíšková, o rok předtím na stejném turnaji však zase zvítězila Sakkariová. 


Související obsah

Americkým grandslamem zatím bez velkých potíží prochází také aktuální olympijská vítězka Belinda Bencicová. Přemožitelka Markéty Vondroušové z Tokia vyřadila Polku Swiatekovou a je v nejlepší osmičce.


Sen o kariérním grandslamu nadále žije také Novak Djokovič. Světová jednička měla však v osmifinále problémy. Domácí Jenson Brooksby totiž na Srba vlétl a vyhrál první sadu 6:1. Djokovič se však následně probudil a další tři sety už získal, ve čtvrtfinále ho pak čeká Ital Matteo Berrettini.


Karolína Plíšková vyřadila Rusku Pavljučenkovovou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Maria Sakkariová

Důležité Události