čtvrtfinále

Bravo. Plíšková doplnila Krejčíkovou a je ve čtvrtfinále US Open

Český ženský tenis má ve čtvrtfinále US Open dvojí zastoupení. Po Barboře Krejčíkové postoupila mezi nejlepší osmičku také Karolína Plíšková, která vyřadila Rusku Pavljučenkovovou.

29letá česká tenistka měla skvělý vstup do zápasu, když hned zkraje vedla 2:0. Pak ale soupeřka brejkem zase srovnala. První set se tak rozhodl ve dvanácté hře, kdy Plíšková dokázala sebrat Pavljučenkovové podruhé servis a zvítězit 7:5.

Ztrátou podání na obou stranách započala i druhá sada. Nicméně Karolína Plíšková následně dokázala opět zabrat ke konci druhého setu a přišel další brejk a zároveň mečbol, který rodačka z Loun hned napoprvé proměnila.


Související obsah

Plíšková tak spolu s Bárou Krejčíkovou postupuje do čtvrtfinále US Open. Na druhou zmiňovanou čeká světová dvojka Aryna Sabalenková. Plíšková si to nakonec rozdá s Řekyní Sakkariovou, která už na turnaji vyřadila dvě české hráčky. 

Barbora Krejčíková svedla v osmifinále US Open velký boj:

TN,cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu čtvrtfinále

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.