Fotbal

FAČR chce pořádat finále EKL. Kvůli kapacitě Edenu potřebuje výjimku

Finále Evropské konferenční ligy by se mohlo v nadcházejících letech odehrát v České republice. O hostování bude nyní FAČR jednat s Unií evropských fotbalových asociací, jak prozradil na tiskové konferenci předseda Fotbalové asociace ČR Petr Fousek.

Cílem FAČRu je přinést do České republiky vrcholné akce UEFA.  “Výkonný výbor mě pověřil, abych jednal s UEFA o možnosti pořadatelství finále Evropské konferenční ligy v roce 2023, nebo 2024,“ řekl před novináři Fousek.

 

Evropská konferenční liga je po Lize mistrů a Evropské lize třetí nejprestižnější pohárová soutěž UEFA. Letos se uskuteční její první ročník a český fotbal budou zastupovat týmy Slavie a Jablonce. První finále je plánované na 25. května a odehraje se v hlavním městě Albánie.

 

Uspořádat finále příštího ročníku by byl pro český fotbal krok kupředu. "Prestižní to pro nás je nepochybně. Hostit finále jakéhokoli poháru se soutěží UEFA je pochopitelně významná záležitost. Není to každý den. Cesta k tomu bude strastiplná, protože pochopitelně zájemců je hodně. Musíme se do konce září vyjádřit směrem k UEFA," řekl Fousek. Kdy se o pořadatelství rozhodne, zatím není známo.

 

Související obsah

Pokud by FAČR zvítězil nad konkurencí, musel by také dostat od UEFA výjimku. Nejvhodnější stadiónem pro uskuteční takové akce je totiž pražský Eden, nicméně i ten s kapacitou 19 370 míst nesplňuje požadovaný limit, který je ještě o šest tisíc míst vyšší. “Domnívám se ale, že výjimka je objednatelná. To je jeden z našich úkolů," věří Fousek.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec otočil skóre a dostal se do čela extraligy

Hokejisté Třince dokázali v dohrávce 6. kola Tipsport extraligy otočit skóre proti Hradci Králové a po výhře 3:2 se dostali do čela tabulky. Druhý je o bod Liberec. Mountfieldu pak patří v extralize osmé místo.

Krátká zpráva

Velká posila do útoku. Liberec přivedl exslávistu Stocha

Slovan Liberec přivedl do svého kádru zvučnou posilu. Jejich řady posílí zkušený exslávista Miroslav Stoch. Slovenský záložník naposledy působil v týmu Zaglebie Lubin, nyní se severočeským týmem podepsal smlouvu do konce sezony.