Depay sestřelil Turecko třemi góly, hattrick dal i Haaland

Úterní zápasy evropské části kvalifikace na mistrovství světa ve fotbale žádné větší překvapení nepřinesly, největšími hvězdami tak jsou třígóloví střelci Nizozemska a Norska. Slovensku k výhře nad Kyprem pomohli hráči z české nejvyšší soutěže.

Asi největším překvapením z úterního programu byla remíza Bosny a Hercegoviny, která si doma nedokázala poradit s Kazachstánem, žádný velký šok se nezrodil. Pozornost tak především získali úspěšní střelci. Tři góly nastříleli Erling Haaland z Norska a Memphis Depay z Nizozemska.

Na Nizozemce přitom nečekal žádný snadný soupeř, Turecko má ambiciózní tým, ovšem v Amsterdamu selhalo. Skóre zápasu otevřel již v první minutě po parádním ťukesu ve vápně Davy Klaassen. Po čtvrthodině hry si stejný hráč připsal také lahůdkovou asistenci na první gól Memphise Depaye. Nová posila Barcelony skórovala před přestávkou ještě z penalty.

Šance na zázračný obrat ještě před přestávkou definitivně zhatil Caglar Söyüncü, jenž se po druhé žluté kartě nechal vyloučit. Domácí v druhé půli tak pouze navyšovali vedení. Nejprve dovršil hattrick Depay a ke konci zápasu se trefili ještě Til a Malen. V nastavení alespoň čestný úspěch zaznamenali i hosté, když se v nastaveném čase trefil Cengiz Ünder.

Také Norové si v domácím prostředí zastříleli. Do Osla zavítala reprezentace Gibraltaru a o výhře domácích snad nikdo nepochyboval. Trefili se Thorstvedt, Sorloth a především třikrát Erling Haaland. Klenot Borussie Dortmund opět dokázal, že svou formu neztrácí a průměr gólu na zápas si udržuje dlouhodobě ve všech soutěžích, kde nastupuje. Také Gibraltaru se povedl jeden čestný úspěch, takže z Norska odjel s přijatelným výpraskem 1:5.

Kvalifikační zápas odehráli také Slováci doma proti Kypru. V dosavadních pěti utkáních prohráli jen jednou, ale vybojovali také stejný počet výher, takže na první Chorvatsko s Ruskem ztrácí 4 body, porazit Kypřany proto bylo povinností.

To se našemu východnímu sousedovi podařilo a zásluhu na výhře 2:0 má právě i česká nejvyšší soutěž. Gól na 1:0 totiž dával slávistický Ivan Schranz a asistoval mu Dávid Hancko ze Sparty. Druhý gól poté obstaral Martin Koscelník, jenž hájí barvy Slovanu Liberec. Slovensko tak v Bratislavě vyhrálo 2:0.

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.