Fotbal

Turecký velkoklub se soudí s webem Transfermarkt, nelíbí se mu cena Özila

Turecký velkoklub se soudí s webem Transfermarkt, nelíbí se mu cena Özila
Zdroj: profimedia.cz

Bizarní případ řeší turecký klub Fenerbahce Istanbul. Aktuálně druhý tým Superligy se totiž dostal do sporu s webem Transfermarkt, jelikož se mu nelíbí hodnota hráčů, kterou jeho stránky zveřejňují.

Německý web Transfermarkt patří ke špičce, co se týče vypočítávání peněžních hodnot jednotlivých fotbalistů. Ve fotbalovém světe jsou pak tyto stránky velmi respektovány a stávají se bernou mincí pro mnoho klubů.


Nicméně právě Fenerbahce se nelíbí, jaké hodnoty Transfermarkt u jeho hráčů uvádí a turecký velkoklub tak na něj podal žalobu. Předmětem sporu je zejména hvězdný Mesut Özil, který má podle německých stránek hodnotu "pouze" čtyři miliony eur (cca 101 milionů korun).

Související obsah

​Naopak nejhodnotnějším hráčem ve Fenerbahce je tak aktuálně Diogo Rossi, který zde hostuje z Los Angeles FC. Jeho cenovka se podle Transfermarktu pohybuje okolo 18 milionů eur (cca 457 milionů korun).


Podle několika zdrojů stojí za tímto případem spiknutí. Zaměstnanci turecké části Transfermarktu jsou totiž údajně fanoušci rivalského Trabzonsporu, a Fenerbahce se tak snaží uškodit.

Související obsah

Ostatně nejde o první spor. S Transfermarktem měl v minulosti problém také Cristiano Ronaldo, kterému se nelíbilo, jakou cenu u jeho jména web uvádí. Respektované fotbalové stránky si tak zablokoval na instagramu.

​Finále Konferenční ligy by se mohlo hrát v Praze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události