Hokej

Z NHL ho vyhnalo sexuální obtěžování, šestka draftu zkusí restart kariéry v KHL

Z NHL ho vyhnalo sexuální obtěžování, šestka draftu zkusí restart kariéry v KHL
Zdroj: Profimedia

Kariéra hokejového útočníka Jakea Virtanena nabírá nezáviděníhodný směr. Pravý křídelník byl draftován celkově z šesté pozice, jenže potenciál nenaplnil a letos vyplulo na povrch obvinění, že v roce 2017 sexuálně napadl jednu ženu. Vancouver ho proto propustil, a tak Kanaďan zkouší restartovat svou kariéru v Rusku.

Virtanen v juniorských kategoriích ohromoval svou fyzickou hrou a Canucks ho draftovali v roce 2014 z celkově šesté pozice. Virtanenova čísla rok od roku rostla, ale jeho produktivita stále neodpovídala pozici šestého draftovaného hráče. V uplynulé sezoně navíc přišel zlom a po sezoně 18+18 si letos Kanaďan s finskými kořeny připsal pouze pět gólů bez asistence v 38 zápasech.

Kromě zhoršené hry Virtanenovi zkomplikovala kariéru navíc žaloba, které čelí, jelikož jedna žena z Britské Kolumbie ho obvinila ze sexuálního napadení z roku 2017. Canucks se proto od Virtanena distancovali a ukončili s ním spolupráci vykoupením posledního roku smlouvy. Jinde v NHL 25letý útočník angažmá nenašel, a tak zkusí restartovat svou kariéru v Rusku.

Spartak Moskva v úterý oznámil příchod Jakea Virtanena. V hlavním městě Ruska rodák z Britské Kolumbie podepsal smlouvu na jeden rok. Ve Spartaku se potká s bývalým hráčem Vancouveru Sergejem Širokovem a s bratrem Eliase Petterssona Emilem.

Související obsah

Virtanenovým vzorem může být Linden Vey. Ten v organizaci Canucks působil na hraně NHL a AHL, ale po příchodu do Astany se stal jedním z nejproduktivnějších hráčů KHL. Pokud by se Virtanenovi povedl podobný kousek, a vyřešil se jeho soudní problém, mohl by se ještě vrátit do NHL a zářit opět mezi nejlepšími. Je mu teprve 25 let, takže spoustu sezon v nejlepších letech má stále před sebou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události