Hokej

Průšvih bývalého hráče NHL. Kvůli sexuálnímu napadení půjde před soud

Průšvih bývalého hráče NHL. Kvůli sexuálnímu napadení půjde před soud
Jake Virtanen Zdroj: Profimedia

Někdejší šestka draftu nováčků má možná velký problém. Hokejový křídelník Jake Virtanen byl obviněn ze sexuálního zneužívání v době, kdy působil v kanadském Vancouveru. Policie začala situaci z června vyšetřovat.

Jake Virtanen, který se narodil v Kanadě, ale má finské předky, byl draftován v roce 2014 z celkového šestého místa. Až po něm přišel na řadu například Jakub Vrána, David Pastrňák či dvojnásobný vítěz Stanley Cupu Brayden Point. 

Virtanen v NHL odehrál přes tři stovky duelů, ve kterých nasbíral přesně 100 kanadských bodů. V červnu minulého roku se ligou začalo šířit obvinění ze sexuálního zneužívání a i kvůli tomu se Virtanen rozhodl pro ukončení angažmá v kanadsko-americké soutěži. 

Související obsah

Nově působí ve Spartaku Moskva a v posledních dnech se k němu dostala špatná zpráva, že vancouverská policie po vyšetřování jeho osoby přistoupila k obvinění, které schválila i státní prokuratura Britské Kolumbie. Soudní projednání s Virtanenem je naplánováno na 10. února.

K incidentu mělo dojít na konci roku 2017. Třiadvacetiletá žena Virtanena nahlásila téměř o čtyři roky později a až nyní se celý případ zneužití bude řešit u soudu. Napadená uvedla, že hokejistu opakovaně žádala o to, aby přestal. 

Virtanen v NHL již nepůsobí, naopak mladičký Trevor Zegras ukazuje, že patří mezi nejšikovnější hráče:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události