Česko vybojovalo remízu v závěru, parádní střelu vykouzlil Vydra

Zdroj: profimedia.cz

Česká fotbalová reprezentace nakonec vyválčila remízu v přátelském utkání proti Ukrajině. Doslova v posledních vteřinách se totiž prosadil Matěj Vydra, který zareagoval na úvodní branku Kornijenka a srovnal na 1:1.

Právě ukrajinský obránce Viktor Kornijenko otevřel ve 27. minutě skóre nekompromisní ranou pod břevno. Ještě předtím měli ale Češi stoprocentní šanci, když Stanislav Tecl překonal gólmana a posílal míč do prázdné brány, kde však na poslední chvíli zasáhl ukrajinský obránce a s pomocí tyče "gólovku" neutralizoval.

Do druhého poločasu pak sestavu trenéra Šilhavého oživila trojice hráčů – Hložek, Vydra a Matějů. Jejich počínání sice bylo na hřišti znát, jenže český tým doplácel na mizernou produktivitu a nekvalitu v předfinální fázi.

V samotném závěru se však národní tým nakonec přece jenom prosadil a vybojoval proti Ukrajině remízu. Rozhodla o tom povedená střela Matěje Vydry, jenž překonal gólmana Bojka.

Česko touží, aby se finále Konferenční ligy hrálo v Edenu:

Fuksa má další stříbro z MS, opět ho porazil pouze Němec Scheibner

Další stříbro do sbírky si připisuje kanoista Martin Fuksa. Český závodník tentokrát skončil druhý v závodě mistrovství světa na 500 metrů. Stejně jako v sobotu na kilometrové trati ho i v neděli porazil Němec Scheibner.