Sakkariová dovršila český hattrick, Plíškovou vyřadila ve dvou setech

Řecká tenistka Maria Sakkariová se na US Open stala noční můrou českých tenistek. Po vyřazení Kateřiny Siniakové a Petry Kvitové vyzvala ve čtvrtfinále Karolínu Plíškovou a dovršila proti ní český hattrick.

Maria Sakkariová se na americkém grandslamu vyřádila na českých tenistkách. Ve dvou setech vyřadila Siniakovou i Kvitovou a ve čtvrtfinále předvedla stejný kousek i proti Karolíně Plíškové. Ačkoliv to od české tenistky nebyl žádný velký propadák, Sakkariová měla zápas celou dobu pod kontrolou.

Řekyně totiž v prvním setu za stavu 1:1 vzala světové čtyřce jeden servis a dopodávala sadu k vítěznému konci, aniž by rodačce z Loun nabídla jediný brejkbol. Druhý set probíhal podobně. V prvním gemu sice světová osmnáctka dvě šance na brejk nevyužila, ale za stavu 3:3 se jí to povedlo. Ani v druhém dějství nepustila Plíškovou k brejkové příležitosti, takže po výsledku 6:4 a 6:4 postupuje do semifinále.

V něm si zahraje se senzací letošního US Open i celé sezony. Díky skalpu Belindy Bencicové se totiž do semifinále dostala kvalifikantka, světová hráčka číslo 150, Emma Raducanuová. Ta na Wimbledonu dostala divokou kartu jakožto hráčka ze čtvrté stovky žebříčku a prošla až do čtvrtého kola. Na US Open se už musela probít přes kvalifikaci, ale v New Yorku ještě neztratila ani set a zahraje si o finále.

V posledním utkání nočního programu se představil Novak Djokovič při cestě za sezonním grandslamem (výhra na všech čtyřech grandslamech). Ačkoliv světová jednička prohrála první set s Italem Berrettinim, zbytek utkání probíhal dle předpokladů a Djokovič postoupil po výsledku 5:7, 6:2, 6:2 a 6:3 do semifinále, kde se utká s Alexanderem Zverevem.