Trest

Nice ztrácí body! Za fanoušky na hřišti padl i trest do konce sezony

Nice ztrácí body! Za fanoušky na hřišti padl i trest do konce sezony
Diváci, kteří vtrhli na hřiště, v utkání Nice - Marseille Zdroj: Profimedia

Francouzská Ligue 1 se konečně dostala zpátky k zápasu Nice - Marseille, při kterém fanoušci vtrhli na hřiště, napadli hráče a utkání se nedohrálo. Kromě dřívějšího uzavření stadionu padly další tresty a také je jasno, co bude s rozehraným zápasem. Domácí tým za nezvládnutí pořadatelské činnosti přichází o body, zatímco člen realizačního týmu hostů dostal trest do konce sezony.

22. srpna hrálo fotbalové Nice doma s Marseille utkání nejvyšší francouzské soutěže. Domácí vedli 1:0, jenže v 75. minutě fanoušci trefili hostujícího Payeta lahví s vodou, ten lahev hodil zpátky mezi diváky a fanoušci vběhli na hřiště, kde napadli soupeřovy hráče. Po dlouhé pauze chtěl rozhodčí zápas dohrát, ale hosté odmítli nastoupit, takže se nedohrálo. Disciplinárka následně rozhodla, že Nice odehraje další domácí klání bez diváků a trest byl prodloužen na tři duely.

Po delší pauze se ve středu rozhodlo i o dalších trestech. Klubu z Nice byl odečten jeden bod a případná ztráta dalšího bodu je součástí podmínky. Dalším trestem je, že utkání se bude hrát znovu od začátku, takže čtyřnásobný francouzský mistr přišel o jednobrankové vedení, a hrát se bude na neutrálním hřišti.

Související obsah

Tresty ovšem dostali i hosté. Dimitri Payet, u něhož celá potyčka začala, obdržel jednozápasovou stopku. Jeho spoluhráč Álvaro González byl potrestán na dva zápasy a fyzioterapeut Pablo Fernandez, který jednomu z fanoušků dal pěstí, nesmí na zápasy do konce června příštího roku.

Nice bylo potrestáno brzy po zápase, ale to byl ještě hodně mírný trest:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události