Fotbal

Zatímco Češi hráli přátelák, Estonsko jim výrazně pomohlo v kvalifikaci

Zatímco Češi hráli přátelák, Estonsko jim výrazně pomohlo v kvalifikaci
Zdroj: Profimedia

Jedním z klíčových okamžiků dosavadního průběhu kvalifikace na fotbalové mistrovství světa je pro českou reprezentaci nečekaně utkání Walesu s Estonskem. Pobaltská země totiž překvapivě vyválčila remízu s Walesem, takže Šilhavého svěřenci mají opět barážové druhé místo ve vlastních rukách.

Z každé kvalifikační skupiny postupuje první celek přímo a druhé týmy si to rozdají v baráži. Dostat se před Belgii už je pro Čechy nereálné, ale postup z druhého místa je pořád dobře hratelný, čemuž výrazně pomohli Estonci.

Česko má po pěti zápasech sedm bodů a je na průběžném druhém místě. Stejný počet bodů má také Wales, jelikož doma s Estonskem uhrál pouze bezbrankovou plichtu. Velšané mají odehráno o zápas méně, ale ještě na ně čeká Belgie, zatímco Češi už s největším favoritem mají odehrané oba duely.

Oba týmy ještě čeká vzájemný zápas, takže i kdyby ostrované senzačně porazili Belgii, český výběr je může ve vzájemném duelu bodově dotáhnout, poté bude rozhodovat skóre. Češi tak mají všechno ve svých rukách. Pokud by navíc Velšané s Belgií prohráli, mohl by Šilhavého výběru stačit pouze bod s Walesem a rozhodovat by mohlo, kolik branek týmy bojující o druhé místo nasází Estonsku a Bělorusku.

Související obsah

​​

Důležitost estonského úspěchu ocenil po remíze z přátelského utkání s Ukrajinou i trenér Jaroslav Šilhavý. "Samozřejmě tu remízu Walesu kvitujeme. My jsme tam body ztratili. Wales minule doháněl výsledek proti Bělorusku, nakonec se mu povedlo vyhrát. Přiznám se, že remíza doma s Estonskem byla pro mě docela překvapivá. Věřím, že v následujícím zápase s Walesem to doma zvládneme, trochu jim odskočíme a na druhém místě už zůstaneme," predikuje reprezentační trenér.

Český fotbal má ambice nejen herní, ale i pořadatelské:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události

Krátká zpráva

Fuksa má další stříbro z MS, opět ho porazil pouze Němec Scheibner

Další stříbro do sbírky si připisuje kanoista Martin Fuksa. Český závodník tentokrát skončil druhý v závodě mistrovství světa na 500 metrů. Stejně jako v sobotu na kilometrové trati ho i v neděli porazil Němec Scheibner.