Vladimír Coufal

Nadávky na Tecla? Pro tým by umřel, zastal se spoluhráče Coufal

Nadávky na Tecla? Pro tým by umřel, zastal se spoluhráče Coufal
Zdroj: Profimedia

Fotbalový útočník Slavie Stanislav Tecl v posledních letech nevyniká svou produktivitou, proto jeho nominace do reprezentace pobouřila mnoho fanoušků. S vysmíváním a nadávkami ovšem nesouhlasí jeho bývalý kolega ze Slavie Vladimír Coufal. Ten vyzdvihl Teclův výkon ze zápasu s Ukrajinou a veřejně ho pochválil především za bojovnost.

Stanislav Tecl je útočník a od útočníků se očekávají především góly. Teclovou předností je ovšem spíše bojovnost a týmová hra, zakončování u něj v posledních letech vázne. Letos vstřelil ze sedmi zápasů jednu branku a za celou minulou sezonu se prosadil jen ve třech zápasech (jednou ovšem hattrick Českým Budějovicím, a v poháru s Karlovými Vary se trefil dokonce čtyřikrát). 

Jelikož Tecl nedává góly, a ani ve Slavii nepatří k základním stavebním kamenům, většina fanoušků vůbec nechápala, proč Šilhavý nominoval 31letého forvarda do reprezentace. Nadávky a posměšky ale Tecl nechal být a proti Ukrajině se pral jako lev. V osmé minutě obešel brankáře a jeho střelu z úhlu vytáhl až skluzující obránce na tyč. Brankovou konstrukci trefil také po přestávce, když centrovaný míč poslal jen těsně vedle kýženého prostoru mezi třemi tyčemi. Gól sice nedal, ale výkon podal skvělý, čehož využil Vladimír Coufal, aby se svého spoluhráče zastal.

Související obsah

"Zkuste ještě někdo nadávat na tohohle kluka… kdo nezná, neměl by soudit. Pro tým by na hřišti umřel. Dneska skvělá odpověď, brácho, jsem na tebe pyšný," napsal Coufal na Twitter a přiložil fotografii právě svého bývalého spoluhráče ze Slavie.

Ačkoliv Stanislav Tecl ve Slavii spíše paběrkuje, v 31 letech má na svém kontě zajímavé úspěchy. V české nejvyšší soutěži nastřílel celkem 62 gólů za Slavii, Plzeň, Jablonec a Jihlavu. S týmem z Edenu získal již čtyři mistrovské tituly a další dva má ze svého působení ve Viktorce. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Vladimír Coufal

Důležité Události