Fotbal

Fotbalové MS každé dva roky? Wenger to navrhuje, hráči souhlasí. UEFA je proti

Fotbalové MS každé dva roky? Wenger to navrhuje, hráči souhlasí. UEFA je proti
Arséne Wenger Zdroj: Profimedia

FIFA velice výrazně uvažuje o novém formátu světového šampionátu, který by se nově konal každé dva roky. Vedoucí fotbalového rozvoje organizace Arsène Wenger navíc pronesl, že s projektem souhlasí většina bývalých fotbalistů.

Bývalý a úspěšný trenér Arsenalu je vedoucím globálního fotbalového rozvoje organizace FIFA a tuto myšlenku prosazuje již několik týdnů. Nyní se ale rodák ze Štrasburku spojil s početnou skupinkou bývalých fotbalistů na konzultaci v katarském Dauhá. Myšlenku posvětil například Brazilec Ronaldo či Tim Cahill a brankář Peter Schmeichel.

Legendární dánský brankář navíc uvedl, že žádný z hráčů, který se účastnil, nebyl proti konání světového šampionátu každé dva roky. "Celkově si myslím, že jsem obdržel velmi pozitivní odpověď, ale toto rozhodnutí je demokratické a určitě ho učiní 211 zemí, které jsou přidružené k FIFA," řekl Wenger. 

Související obsah

Najdou se ovšem i odpůrci. Jedním z nich je prezident La Ligy Javier Tebas. "Dvouleté mistrovství světa je hrozbou nejen pro domácí fotbalové ligy, ale pro celkovou tradici světového fotbalu," řekl. "Nové soutěže nebo častější hraní nepomůže růstu fotbalu, spíše naopak," dodal.

Proti je logicky také UEFA, která pořádá evropský šampionát. Prezident Aleksander Čeferin dokonce vyhrožuje evropským bojkotem. "Můžeme se rozhodnout, že v tomto projektu nebudeme hrát," řekl prezident evropské organizace. "Pokud vím, Jihoameričané jsou na tom stejně. Takže hodně štěstí při takovém mistrovství světa," řekl lehce ironicky Čeferin.


Česká republika zvažuje kandidaturu na finále Evropské konferenční ligy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události