Hokej

Velké jméno pro slovenskou extraligu! Hrát tam bude bývalý hráč NHL

Velké jméno pro slovenskou extraligu! Hrát tam bude bývalý hráč NHL
Zdroj: Profimedia

Velkou rybu ulovila hokejová Bánská Bystrica, za kterou si v letošní sezóně zahraje Nikita Ščerbak. Hráč z prvního kola draftu roku 2014 odehrál téměř čtyři desítky zápasů v NHL, naposledy hrál ve farmářské AHL.

Moskevský rodák se poněkud překvapivě rozhodl pokračovat ve své kariéře ve slovenském mužstvu. Nikita Ščerbak byl v roce 2014 draftován Montrealem na konci prvního kola, a to poté, co ve WHL nasbíral luxusních 78 bodů. V NHL nakonec naskočil do 37 zápasů a dal šest branek. 

Sezónu 2019/20 strávil v KHL, kde hrál za Omsk a Čeljabinsk. Poslední rok působil v zámoří a ve 28 zápasech se mu povedlo zkompletovat 15 bodů ve farmářském týmu Dallasu Stars. Nyní si zahraje na Slovensku, kde by měl být jednou z největších hvězd. 

Související obsah

"Jak se sezóna blíží ke svému začátku, tak jsme se snažili zvýšit konkurenci v týmu a hledali jsme posilu na pozici křídla. Nikita řešil možnosti v Severní Americe, ale jelikož je s 200 zápasy v AHL považovaný za veterána, tak měl těžší pozici. Využili jsme tudíž tuto možnost. Jde o známé jméno v hokejovém prostředí, hodně si od něj slibujeme a jsme rádi, že si vybral právě nás na pokračovaní kariéry,“ pronesl sportovní manažer Július Koval.


V NHL hrál Ščerbak za Montreal, který se po 28 letech probojoval do finále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události