Fotbal

Pelého rekord je minulostí. Messi předvedl hattrick a vládne střelcům

Pelého rekord je minulostí. Messi předvedl hattrick a vládne střelcům
Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

Lionel Messi znovu kouzlil. V reprezentačním dresu vyčaroval další hattrick a tím překonal rekord legendy Pelého coby nejúspěšnějšího jihoamerického střelce.

Před kvalifikačním utkáním mezi Argentinou a Bolívií na World Cup 2022 chyběl Messimu na dorovnání Pelého rekordu jeden vstřelený gól. Jenže fenomenální Argentinec měl ve čtvrtek v noci na kopačkách hned tři trefy. Prosadil se ve 14., 64. a 88. minutě, čímž se stal nejlepším jihoamerickým střelcem v historii.

 

"Byl jsem hodně nervózní, chtěl jsem si zápas užít. Na tohle jsem čekal dlouho," neskrýval nový král střelců své emoce po výhře 3:0.

 Messi si s Argentinou nedávno připsal další velké vítězství. V Copa America porazili 1:0 Brazílii a získal trofej mistrů Jižní Ameriky:

Pelé v dresu Brazílie nastřílel 77 gólů a tuto metu nyní Messi o dva góly překonal. Třetí na seznamu nejlepších reprezentačních střelců z Jižní Ameriky je Brazilec Neymar.

TOP 3 nejlepší střelci z Jižní Ameriky

  1. Messi – 79 gólů
  2. Pelé – 77 gólů
  3. Neymar - 69 gólů

 

Messi ovládl statistiky v mužském fotbale, ale před korunovací nejlepšího střelce Jižní Ameriky vůnec, musí ještě překonat rekord královny Marty, která za Brazílii nastřílela už 109 gólů.   

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události