Smutná zpráva. Zemřel trenér, který v Sigmě nahrazoval Karla Brücknera

Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

S velice smutnou zprávou přišla olomoucká Sigma. Ve věku 82 let zemřel bývalý trenér Jiří Dunaj, který odkoučoval na Hané 60 zápasů a na lavičce nahrazoval legendárního Karla Brücknera.

Jiří Dunaj vedl olomouckou Sigmu v sezónách 1987/88 a 19/88/89. Tehdy na lavičce mužstva z Hané vystřídal Karla Brücknera a celkem tým vedl v šedesáti zápasech. Pod jeho vedením hrával například Radek Drulák či Pavel Hapal.

Mimo Olomouce vedl Dunaj například Poštornou, Uherský Brod, Pardubice či Lázně Bohdaneč. Zemřel ve věku 82 let 8. září 2021. Fanoušci na něj vzpomínají jako na skvělého trenéra, který dal dohromady obranou dvojici Beznoska - Mlejnek.

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.