Mistr začal vítězně, Krejčí se doma trefil. Nováček z Kladna padl

Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Hokejová Tipsport extraliga nabídla šest utkání prvního kola. Jako první šel do hry Třinec, který si jasně poradil s Českými Budějovicemi 4:0. Jinak ale moc branek nepadalo, Litvínov vyhrál na ledě Zlína a Dynamo jasně zdolalo Plzeň. David Krejčí v premiéře skóroval a pomohl Olomouci k cennému bodu nad Mladou Boleslaví.

Jako první se do hry dostali Oceláři, kteří budou cílit na zlatý hattrick. V dresu Třince se hned ukázaly posily, Marko Daňo skóroval a Andrej Nestrašil s Martinem Marinčinem si připsali gólové asistence. Nakonec z toho byla klidná výhra 4:0. Litvínov zvládl utkání ve Zlíně, kde triumfoval po výsledku 4:2.

Liberci se povedlo vyhrát 1:0 nad královéhradeckým Mountfieldem díky brance velezkušeného Ladislava Šmída. Pardubice si naprosto hladce poradily s Plzní, dvakrát se prosadila nová posila Robert Říčka. Tři asistence zaznamenal David Cienciala.

Kladno se v obnovené extraligové premiéře postavilo Vítkovicím v dočasném chomutovském prostředí. Ostravský celek ovšem díky brance Patrika Kocha z 53. minuty vyhrál těsně 2:1. Nepomohla ani branka Tomáše Plekance. David Krejčí hrál poprvé za Olomouc a ikonicky dal první gól týmu v sezóně. Nakonec Kohouti vyhráli 3:2 v prodloužení.

Páteční výsledky 1. kola

HC Oceláři Třinec – Motor České Budějovice 4:0
5. Růžička (Nestrašil), 10. Chmielewski (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 42. Daňo (Marinčin, Marcinko), 46. Hrňa (Doudera, Růžička)

PSG Berani Zlín – HC VERVA Litvínov 2:4
38. Fořt (T. Mikúš), 45. Vopelka (Gazda) – 17. Jarůšek (Lukeš, Pospíšil), 19. Estephan (Stříteský, Irving), 34. Straka, 57. Zdráhal (Demel)

Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK 1:0
23. Šmíd (Ordoš, Melancon)

HC Dynamo Pardubice – HC Škoda Plzeň 4:0
25. Hecl (Cienciala), 27. Mikuš (Blümel, Nakládal), 40. Říčka (Cienciala, Kolář), 52. Říčka (Cienciala, Košťálek)

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 3:2pp.
21. Krejčí (Ondrušek, Káňa), 55. Švrček (Knotek), 64. J. Knotek – 6. Claireaux (Kotala, Dufek), 55. Claireaux (Kousal, Ševc)

Rytíři Kladno – HC Vítkovice Ridera 1:2
47. Plekanec (Hlava, Kubík) – 26. Marosz, 53. Koch (Dej, Marosz)

Hokejisté Kladna budou od nové sezóny také studovat:

K tématu Hokej

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.