SSC Neapol

Juventus se stále trápí, opět prohrál. Šlágr kola patří Neapoli

Zatímco Cristiano Ronaldo již skóroval v dresu Manchesteru United, jeho bývalý zaměstnavatel se nadále trápí. Juventus po domácí blamáži s nováčkem z Empoli prohrál ve šlágru kola s Neapolí. Atalanta doma nestačila na Fiorentinu.

To ale Juventus naskočil do utkání velice dobře. Álvaro Morata využil chyby obrany a z úhlu prostřelil brankáře Ospinu. Po dvaceti minutách mohl přidat druhý gól Kulusevski, ale nyní se domácí jednička zaskvěla povedeným zákrokem. První poločas tak skončil vedením turínského celku.

Neapol srovnala před hodinou hry. Szczęsny udělal obrovskou chybu a Matteo Politano zakončoval do odkryté branky. Juventus se nakonec porazil sám. Po rohovém kopu v závěru zápasu totiž Kean hlavičkoval na vlastní branku, což polský brankář ještě zachytil, ale Koulibaly zblízka skóroval.

​Přemožitel Juventusu z minulého kola z Empoli chtěl potvrdit výsledek s turínským gigantem. Proti byl další nováček z Benátek, který si ale odvezl tři body. Empoli pouze korigovalo v 89. minutě na konečných 1:2.

Sobotní program byl ukončen duelem mezi Atalantou a Fiorentinou. Domácí Djimsiti otevřel skóre, ale pro těsný ofsajd nebyl gól uznán. Hosté se pak dvakrát prosadili, oba góly přišly z penalty a v obou případech skóroval Dušan Vlahovič. Penaltu kopali i domácí, Duván Zapata se nemýlil. Atalanta pokračovala v tlaku, ale vyrovnat se jí již nepovedlo.