Tenis

Senzační Raducanuová zvítězila! K trofeji US Open jí gratulovala britská královna

Tenisová senzace posledních týdnů Emma Raducanuová dotáhla snovou pohádku do vítězného konce. Jako 150. hráčka světa zvítězila na turnaji US Open a získala svůj první Grand Slam. Kanaďanku Fernandezovou porazila 2:0 na sety.

Když před dvěma týdny začala kvalifikace, nikdo nečekal, že tahle 18letá dívka se stane šampionkou celého turnaje ve Flushing Meadows. Celkem odehrála deset utkání, v žádném neztratila ani set, a dokonce nehrála jediný tiebreak.

Ve finále porazila o rok starší Leylahu Fernandezovou, která skalpem nejlepších hráček světa sama napsala neskutečný příběh. První grandslamové finále, kde nefiguroval/a nasazený/á hráč/ka, trvalo hodinu a padesát jedna minut, Raducanuová vyhrála první set 6:4 a druhý 6:3.

Zdroj: profimedia.cz

"Je to absolutní sen. O Grand Slamu jsem vždy snila a teď se to stalo," radovala se Raducanuová, která kromě trofeje obdrží prize money v hodnotně 2,5 milionu dolarů, tedy kolem 50 milionů korun. V pondělí pak 150. tenistku světa čeká posun na 23. místo žebříčku WTA.
 

Související obsah

​Raducanuová se narodila v Kanadě, její otec Ian pochází z Rumunska a matka Renne je Číňanka. Na kurtu však reprezentuje Velkou Británii a stala se první Britkou od roku 1977, která získala Grand Slam. Naposledy se to povedlo Virginii Wadeové a vítězka Wimbledonu výkonu své nástupkyně přihlížela z ochozů.

A gratulace se Raducanuové dostalo i z těch nejvyšších míst. Její cestu sledovala celá Velká Británie včetně královny Alžběty II. A i její výsost popřála mladé tenistce k úspěchu. "V takovém věku je to pozoruhodný úspěch a je výsledkem tvého odhodlání a tvrdé práce. Posílám nejvřelejší pozdravy tobě i tvým podporovatelům," stojí v dopise na oficiálních kanálech královské rodiny podepsaném královnou Alžbětou.

Připomeňte si cestu do finále Emmy Raducanuové:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události