Motosport

Filip Salač dobře rozjetý závod nedokončil! Ve druhém kole nezvládl zatáčku

Filip Salač Velkou cenu Aragonie v kategorii Moto3 nedojel. Na stupních vítězů skončili Dennis Foggia, Deniz Oncu a Japonec Ayumu Sasaki.

Salač v kvalifikaci skončil těsně za elitní desítkou a startoval z jedenácté pozice. Během úvodního kola zlepšil svou pozici o pět míst, ale závod pro něj vzápětí skončil. Ve druhém kole nezvládl zatáčku a skončil v kačírku. Z nehody vyvázl bez zranění.

 

Z Velké ceny vyšel bodově naprázdno a se 46 body zůstává na 17. místě šampionátu. Jeho týmový kolega ze stáje CarXpert PruestlGP Japonec Ryusei Yamanaka dojel jedenáctý. Jihoameričan Darryn Binder, který startoval z prvního místa, dojel sedmý.

 

Související obsah

O první místo svedli strhující finiš Ital Foggia a Turek Deniz Oncu. První jmenovaný získal už třetí vítězství v sezóně, když cílovou rovinkou proletěl s náskokem pouhých 0,041 sekundy.

 

Devatenáctiletý Čech nebyl zdaleka jediný, kdo závod nedokončil. Poprvé v sezóně nedojel vedoucí muž šampionátu Pedro Acosta. Španěl vzal při pádu i svého krajana Artigase Xaviera a Velkou cenu Aragonie nedokončili ani Carlos Tatay, Gabriel Rodrigo. V posledním kole v kačírku skončil také Alcoba a Francouz Fellon.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motosport

Důležité Události