šipky

Skotsko po dvou letech ovládlo World Cup of Darts. Ve finále zdolalo Rakousko

Nejlepším šipkařským týmem světa je Skotsko. To na World Cup of Darts zvítězilo opět po dvou letech. Dvojice Peter Wright a John Henderson ve finále přehrála nenasazené Rakousko 3:1.

První zápas ve finálovém střetnutí svedl Mensur Suljovič a John Henderson. A úspěšnější byl rakouský borec, který svého soupeře porazil vcelku snadno 4:1 na legy. Rozhodl jeden jediný brejk ve čtvrtém legu. Při svém servisu byl rakouský šipkař suverénní a Rakušané se dostali do vedení.

Jenže Skotsko má ve svém týmu Petera Wrighta. Ten nastoupil proti Rowby-Johnu Rodriguezovi, kterého porazil rovněž 4:1. Zápas byl podobný tomu předchozímu a rozhodl opět jeden jediný brejk. Snakebite měl průměr na tři šipky přes 98 bodů.

Na řadu poté přišla čtyřhra, ve které byl úspěšnější skotský celek. Ale nebylo to jen tak. Suljovič s Rodriguezem vedli 3:0 a vypadlo to, že si dojdou pro veledůležitý druhý bod. Jenže Wright s Hendersonem se vyhecovali k neskutečnému výkonu, zápas otočili a zvítězili 4:3.

Související obsah

Naději se snažil vybojovat Suljovič proti Wrightovi. Jenže se nezadařilo. Hned první podání Suljovič ztratil a světová dvojka se dostala do vedení 2:0. Jenže výhoda prvních tří šipek evidentně neseděla ani jednomu hráči a ztracené podání tak bylo k vidění i v dalších třech lezích. Stav tak byl 3:3 a šlo se do rozhodujícího sedmého legu.

V něm byl úspěšnější Wright, který zavřel v pátém kole a Skotsko se tak stalo nejlepší šipkařskou reprezentací pro rok 2021 a vystřídalo na trůnu Wales. Oba hráči si navíc rozdělí prémii téměř 10 milionů korun.

Skotsko - Rakousko 3:1

Henderson - Suljovič 1:4
Wright - Rodriguez 4:1
Wright/Henderson - Suljovič/Rodriguez 4:3
Wright - Suljovič 4:3

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události