Sport

Ronaldův gól na Young Boys nestačil, v Seville se kopaly čtyři penalty

Nový ročník Ligy Mistrů odstartovaly souboje Manchesteru United s Young Boys Bern a Sevilly se Salzburgem. Bern zvítězil gólem z poslední minuty, Sevilla doma po čtyřech penaltách remizovala.

​Zápas v Bernu odšpuntoval již ve třinácté minutě Cristiano Ronaldo, který proběhl za obránci Young boys a po fenomenální přihrávce od svého krajana Bruna Fernandese pohotově zakončil. United sice diktovali tempo, avšak před poločasem přišla tvrdá rána. Wan-Bissaka brutálně zajel do kotníku Christophera Martinse a Rudí Ďáblové šli do deseti.

Druhá půle přinesla rychlou branku domácích, kteří se v početní převaze prosadili po centru z levé strany hřiště. Dlouho to vypadalo, že se týmy rozejdou smírně, nicméně v poslední minutě nastavení trestuhodně zachyboval Lingard a poslal míč před vlastní branku, kde stál připravený Siebatcheu, jenž neomylně překonal De Geu a se stal hrdinou večera! United tak přišli o všechny body v závěru, Bern vyhrál 2:1.

V souběžně hraném utkání mezi Salzburgem a Sevillou se strhla penaltová smršť. V první půli ukázal rozhodčí na penaltový puntík hned čtyřikrát, přičemž první tři pokutové kopy zahrával Salzburg. Proměnili však jen jeden, a Sevilla ze své penalty skvěle odpověděla. V tomto poločase byl zároveň dorovnán rekord kopaných penalt v jednom zápase z roku 2003/04.

Po pauze přišla velká komplikace pro Sevillu. Kuriózním způsobem byl vyloučen domácí En Nesyri, jenž dostal druhou žlutou kartu v utkání za nasimulovaný faul ve vápně a předčasně opustil hřiště. Naštěstí pro domácí však Salzburg početní převahy nevyužil, a zápas tak skončil nerozhodně 1:1.

Young Boys Bern 2:1 Manchester United

66´ Moumi Ngamaleu, 90+5´ Siebatcheu - 13´ C. Ronaldo

ČK: 35´ Wan-Bissaka

FC Sevilla 1:1 RB Salzburk

21´ Sučić (pen.) – 42´ Rakitić (pen.)

ČK: 50´ En Nesyri