BK Mladá Boleslav

Sparta zahájila sezonu vítězně, Boleslav si zastřílela

Hokejisté Sparty vstoupili do nové sezony vítězně. Podařilo se jim vyhrát na ledě Pardubic, které byly v úvodních dvou zápasech stoprocentní. Střelnici si otevřela Mladá Boleslav, která si tak zlepšila chuť po neúspěšném vstupu do sezony. Na svém ledě deklasovala Kometu Brno. Třinec zdolal Litvínov až v prodloužení.

Sparta sezonu začala v Lize mistrů, a tak si na začátek v české nejvyšší soutěži musela počkat. Nečekalo ji ale vůbec nic lehkého, protože Pardubice byly v dobrém rozmaru, když úvodní dva zápasy vyhrály. Utkání bylo dlouho velmi vyrovnané.

Sparťané sice dvakrát vedli, ale domácím se dvakrát podařilo srovnat. Definitivně se Pražanům podařilo strhnout vedení na svoji stranu až na konci utkání, když v poslední pětiminutovce skórovali třikrát.

Dramatický zápas se odehrál také v Třinci. Ocelářům se první třetina vůbec nepovedla, když šel Litvínov do vedení o dva góly. Domácí sice zásluhou Marcinka v polovině zápasu snížili, ale vzápětí si Litvínov vzal vedení o dva góly opět zpátky. Deset vteřin před koncem druhé části ale ještě snížil Daňo.

Ve třetí třetině už Třinec skóre dohnal, a tak utkání zamířilo do prodloužení. V něm o výhře Ocelářů rozhodl Růžička.

Velmi dobrý zápas odehrála Mladá Boleslav. Po prohrách s Pardubicemi a Olomoucí přivítala na svém ledě Kometu Brno. O výhře rozhodla už v první třetině, kdy šla do vedení o tři góly. Další dva góly pak přidala ve druhé části a nebylo co řešit. Kometě se podařilo pouze snížit na 1:5 zásluhou Malleta.