Hokej

Třinec končí v hokejové Lize mistrů. Po čtyřech zápasech je bez bodu

Třinec končí v hokejové Lize mistrů. Po čtyřech zápasech je bez bodu
Zdroj: Profimedia

Hokejisté Třince prohráli i čtvrtý zápas v základní skupině Ligy mistrů. Tentokrát nestačili na švédský Leksands, kterému podlehli 1:3. Jediný úspěšný zásah Ocelářů zaznamenal Kovařčík. Kvůli prohře tak definitivně přišli o šanci na postup.

Ani na čtvrtý pokus nedokázal úřadující mistr nejvyšší české hokejové soutěže bodovat. Po těsné prohře ve Švédsku, kdy svěřenci trenéra Varadi podlehli 2:3, si chtěli vylepšit chuť na svém ledě, ale neuspěli. 

Na první gól si museli diváci počkat až do druhé poloviny zápasu i přesto, že si domácí hráči dokázali vypracovat několik šancí, ale Kovařčík, Roman ani Marcinko neuspěli.

Související obsah

A tak to byli hosté, kteří udeřili jako první. Patrick Zackrisson dorazil za Kacetlova záda puk, který se odrazil po povedené individuální akci Heinemana. V tuto chvílí potřeboval Třinec nutně skóre otočit.

To se ale nepovedlo. Na začátku třetí třetiny navíc zvýšil vedení švédského týmu Lundquist, který nahodil puk na Kacetla, který přes skrumáž těl vůbec nic neviděl, a tak inkasoval podruhé. Defininitivní tečku za nadějemi Třince na postup do vyřazovací fáze dal Slezanům Veronneai, který po velkém tlaku využil přesilovou hru. 

Související obsah

V závěru se sice podařilo Kovařčíkovi šnížit, ale na nic jiného se už Třinec nezmohl. V říjnu jej ještě čeká dvojzápas se Slovanem Bratislava, ale tím pro ně letošní Liga mistrů skončí. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události