Další sporty

Bude ve sportu marihuana povolena? WADA bude jednat o změně pravidel

Bude ve sportu marihuana povolena? WADA bude jednat o změně pravidel
Zdroj: Profimedia

Bude marihuana nadále brána jako doping? Světová anti-dopingová agentura (WADA) bude jednat o tom, zda má být droga nadále na seznamu zakázaných látek.

V úterý 14. září WADA informovala, že plánuje projednat změnu pravidel, které by měly být vstřícnější vůči atletům. Problematika je nyní předmětem zkoumání a příští rok bude publikována vědecká zpráva, která rozhodne o tom, zda budou kanabinoidy vyřazeny/ponechány na seznamu zakázaných látek. Do té doby však kanabis a obsažené látky jako THC na seznamu zůstávají. Výjimkou je kanabidiol CBD.

Diskuzi vyvolalo vyřazení americké atletky, která kvůli pozitivnímu nálezu kanabinoidů v krvi zmeškala Letní olympijské hry v Tokiu 2020, kam měla jet jako žhavá favoritka na 100 metrů.

 

21letá atletka přiznala, že drogu užívala pro úlevu a překonání bolesti ze smrti své matky. O případ se začal zajímat také Bílý dům. Americká anti-dopingová agentura (USADA) si vyžádala schůzku s Wadou.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Fuksa má další stříbro z MS, opět ho porazil pouze Němec Scheibner

Další stříbro do sbírky si připisuje kanoista Martin Fuksa. Český závodník tentokrát skončil druhý v závodě mistrovství světa na 500 metrů. Stejně jako v sobotu na kilometrové trati ho i v neděli porazil Němec Scheibner.