Atletika

Sprinterka dojala po kvalifikaci do Tokia, před týdnem jí zemřela máma

Sprinterka Sha'Carri Richardsonová po vyhrané olympijské kvalifikaci
Zdroj: Profimedia

Druhý den amerických kvalifikačních závodů na Olympiádu v Tokiu v atletice nabídl další velmi emotivní moment. Vítězka sprintu na 100 metrů po závodě prozradila, že minulý týden umřela její maminka.

Sha'Carri Richardsonová ovládla ve svých 21 letech americký kvalifikační olympijský závod, takže v Tokiu si odbyde svou premiéru na olympijských hrách. Jenže pocity měla smíšené, namísto čiré radosti.

Po doběhnutí do cíle se vydala na tribunu za svou rodinou. "Tenhle rok byl pro mě bláznivý. Minulý týden jsem ztratila svou biologickou matku a nyní jsem tady," uvedla krátce po závodu.

"Každý má nějaké problémy a já tomu rozumím, ale mě vždy uvidíte na trati s pokerovou tváří, kterou si držím, ale jen oni (rodina) a můj trenér vědí, čím si každý den procházím," pokračovala.

Zdroj: Profimedia

"Jsem za ně velmi vděčná. Bez nich bych nebyla. Bez mé babičky by nebyla žádná Sha'Carri Richardsonová. Rodina je moje všechno," řekla v emotivním rozhovoru.

Související obsah

Richardsonová vyhrála s časem 10,86 a letos už dokázala zaběhnout stovku i za 10,72, což je sedmý nejrychlejší čas v historii. V Tokiu bude jednou z hlavních favoritek a pokusí se být první Američankou, která na stometrové trati získá olympijské zlato v tomto tisíciletí.

To sprinterský závod v Číně ovládl kameraman, jenž zastínil všechny atlety:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Noční výsledky NBA: Phoenix zaznamenal už 17. výhru v řadě

Brooklyn Nets –⁠ New York Knicks 112:110, Toronto Raptors –⁠ Memphis Grizzlies 91:98, Phoenix Suns –⁠ Golden State Warriors 104:96, Portland Trail Blazers –⁠ Detroit Pistons 110:92, Sacramento Kings –⁠ Los Angeles Lakers 92:117

Krátká zpráva

Newcastle stále čeká na první výhru, Leeds zapsal důležité tři body

Newcastle remizoval v utkání 14. kola na domácím hřišti s Norwichem 1:1 a zůstává nadále bez jediné výhry. Duel mezi Leedsem a Crystal Palace nabídl jediný gól, v nastaveném čase se z penalty trefil Raphina a Leeds získal drahocenné tři body.