Motorsport

Závodní tým škodovky slaví výročí 120 let od založení

Mladoboleslavský tým Škoda Motorsport oslavil v posledních letech hned několik titulů mistra světa. A právě v těchto dnech si škodovka všechny úspěchy připomíná, letos totiž slaví 120. výročí.

Úspěchy týmu Škoda motorsport mají v závodním světě věhlas. Před 120 lety začínala škodovka s motocykly a zlaté české ručičky se neztratily ani v dobách, kdy Češi za vyspělým Západem pokulhávali.

"My jsme teda vydělávali na spolehlivosti škodovek, a to bylo pro nás důležité," vzpomíná 71letá motoristická legenda Ladislav KřečekŠkodovka  vydělávala nejen na spolehlivosti, ale i na rychlosti. Tituly z mistrovství světa v rallye v jeho kategorii jsou toho důkazem.

Související obsah

"Ta auta se neustále zrychlují. Materiály se zdokonalují a to je prostě vidět," pochvaluje si mistr světa 2018 v rallye v kategorii WRC2 Jan Kopecký. Ten zná škodovku jako málokdo. Letos na ní pojede ještě zbývající závody českého šampionátu v Pačejově a Českém Krumlově.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události

Krátká zpráva

Fuksa má další stříbro z MS, opět ho porazil pouze Němec Scheibner

Další stříbro do sbírky si připisuje kanoista Martin Fuksa. Český závodník tentokrát skončil druhý v závodě mistrovství světa na 500 metrů. Stejně jako v sobotu na kilometrové trati ho i v neděli porazil Němec Scheibner.