Hokej

Petr Mrázek má zbrusu novou masku. Vzdává hold Torontu

Detail Petra Mrázka
Petr Mrázek v masce | Zdroj: Profimedia

Na českého brankáře ve službách Toronta Maple Leafs čeká úplně nová výzva. Po třech letech v Carolině se upsal na tři roky slavnému kanadskému celku. A do sezony půjde s úplně novou maskou, jejímž designem vzdává hold klubu i městu samotnému.

Pro brankáře je maska posvátnou záležitostí. Spousta z nich si nechává dělat i speciální design a mají na ní vyobrazeny všemožné záležitosti - od log klubů, přes rodinu, až po oblíbené filmové postavy. Stejně tak je na tom Petr Mrázek, který si před startem nové sezony nechal udělat masku od renomovaného designera Davida Gunnarssona.

Výrazným motivem jsou bílé javorové listy na bocích a pod nimi název Maple Leafs. To vše na modrém pozadí. Nechybí ani jeho nové číslo 35 a logo klubu. To ale není vše.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený David Gunnarsson (@daveart)

Na již zmíněných bílých listech jsou na jedné straně vyobrazeny známé budovy města a na druhé Síň slávy NHL. Jak se bude Mrázkovi a celému klubu v nové sezoně dařit, je zatím ve hvězdách. Ale sám Mrázek říká, že to bude obrovská výzva. V klubu bude působit následující tři roky a bude pobírat v průměru 3,8 milionu dolarů (81,3 milionu korun).

V loňské sezoně se vrátil Mrázek po zranění a ihned zazářil:

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události